Кошик
251 відгук

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

+380 (67) 489-38-87
+380 (66) 660-93-39

Канати сталеві, троси

Компанія «Оптмаркет» пропонує сталеві канати за низькою ціною, які використовуються для виготовлення канатних стропів та інших вантажопіднімальних виробів. Ми знаходимося на ринку виробництва такелажного оснащення кілька десятків років. Ви зможете купити сталеві канати в інтернет-магазині, товар відправляється зі складу з Одеси.

Сталеві канати мають багато характеристик та особливостей — їхній вибір не такий простий, яким може здатися на перший погляд. Ми намагатимемося в максимально спрощеному вигляді позначити найважливіші моменти, які слід враховувати при купівлі сталевих тросів.

Ціни на сталеві канати

Ціна на сталеві троси залежить від довжини каната та його діаметра, стандарту, згідно з яким канат виготовлений, та інших особливостей.

Особливості сталевих канатів

Сталевий канат, званий також сталевим тросом, складається з навитих один на одного шарів сталевого дроту або пучків дроту. У середині каната знаходиться сердечник, що забезпечує внутрішню підтримку дротяних пучків.

Види покриття

З метою захисту від корозії трос може виготовлятися з оцинкованого дроту з різною щільністю цинку, що забезпечує потрібний рівень захисту в різних умовах експлуатації (літера «С» — середні агресивні, літера «Ж» — жорсткі агресії. Канати без покриття називають світлими.

Види навивки сталевих канатів

Конструктивно сталевий трос може мати одинарну, подвійну або потрійну звивку.

 • Одинарна звивка. Методика не передбачає використання пучків, дріт пошарово навивається навколо сердечника або центрального дроту, що виступає в цій ролі. Кількість шарів може бути різною, кожен шар намотується в інший бік.
 • Подвійна звивка. У цьому разі канат звивається із заздалегідь навитих пучків сталевого дроту.
 • Потрійна звивка. Технологічно найвитратніша методика — для виготовлення каната використовуються троси з подвійною звивкою, що навиваються на сердечник.

Своєю чергою звивка може мати різний напрямок — односторонній, комбінований та хрестовий.

 • Одностороння звивка. При такому підході пучки та дріт навиваються в одному напрямку.
 • Комбінована звивка передбачає звивку дроту в сусідніх пучках у різних напрямках.
 • Хрестова звивка означає, що дріт у пучках звиваються в одному напрямку, а пучки навколо сердечника — в іншому. Залежно від напрямку звивки пучків канати можуть бути правими або лівими.

Перераховані особливості визначають експлуатаційні характеристики сталевих тросів — гнучкість, крутність, здатність до розтягування та розкручування. Найменшу гнучкість мають канати з одинарною звивкою, найбільшого поширення набули канати з подвійною звивкою, що забезпечують хороші експлуатаційні характеристики. Троси односторонньої звивки мають гарну гнучкість, але вразливі до розкручування. Троси з хрестовою звивкою жорсткіші, проте вони не мають розкручування.

Ще однією важливою особливістю звивки є тип торкання дротів між шарами.

 • Точкове торкання (канат типу ТК) досягається технологічними операціями, кількість яких залежить від кількості шарів. В результаті досягаються різні кроки у звивках дротів з перехрещуванням дротів між шарами.
  Недоліками точкового торкання є невисокий рівень заповнення перерізу троса металом, підвищене зношування дротів при неминучих зрушеннях під час експлуатації, а напруги в місцях контакту дротів сприяють появі втомних тріщин.
 • Лінійний дотик передбачає одну технологічну операцію, при якій забезпечується постійний крок дротів у всіх шарах. Лінійне торкання між пучками досягається потрібними діаметрами самих пучків та діаметрами дротів — таких комбінацій багато, маркуються вони так:
  • ЛК — лінійне торкання дротів у шарах;
  • ЛК-О — лінійне торкання дротів у шарах, всі дроти пучка мають однаковий діаметр;
  • ЛК-Р — лінійне торкання дротів у шарах, дроти зовнішнього шару пучка мають різний діаметр;
  • ЛК-З — лінійне торкання дротів у шарах пучка та дротом заповнення;
  • ЛК-РО — лінійне торкання дротів у шарах, у пучку є шари з дротом різного діаметра та шари з дротом одного діаметра.
  Троси з лінійним дотиком позбавлені недоліків точкового дотику, їхня працездатність значно вища.

Існують інші технології — точково-лінійний дотик (канати типу ТЛК, що володіють підвищеною стійкістю до крутящих навантажень), комбінований лінійно-точковий дотик (тип 6/7), але найпоширеними є модифікації з лінійним дотиком, купити канати такого типу ви зможете в нашому інтернет-магазині.

Типи сердечників сталевих канатів

Сердечники сталевих тросів можуть виготовлятися з органічних матеріалів, синтетичних або металу, кожен тип має свої переваги.

 • Органічні сердечники, що позначаються літерами ОС, виготовляються з маніли, бавовняної пряжі, пеньки та інших матеріалів. Сердечник просочується мастилом — це забезпечує певний захист від корозії. Канати з органічними сердечниками мають кращу гнучкість у порівнянні з металевими.
  До органічних відносять і сердечники із синтетики — поліпропілену, капрону та інших матеріалів.
 • Металеві осердя, що позначаються літерами МС, використовуються для підвищення міцності каната, зменшення його характеристик на розтягування, а також у випадках, коли передбачається експлуатація каната при підвищених температурах.

Наведені особливості канатів стали однозначно не повні, але всі характеристики привести на одній сторінці дуже складно. Сподіваємося, щоб придбати стальний трос отриманої інформації вам вистачить.

Наша компанія пропонує сталеві канати різних стандартів — EN 12385-4, EN 12385-5, DIN 3062 FE, DIN 3069 FE, ДСТУ 2688-80, ДСТУ 3062-80, ДСТУ 3063-80, ДСТУ 3064-80, ДСТУ 3066-80, ДСТУ 3069-80, ДСТУ 3067-88, ДСТУ 3070-88, ДСТУ 3077-80, ДСТУ 3081-80, ДСТУ 3088-80, ДСТУ 7665-80, ДСТУ 7667-80, ДСТУ 7668-80, ДСТУ 7669, а також аналогічних європейських стандартів.

Замовити сталеві канати можна, оформивши замову в інтернет-магазині або зателефонував нам — ми відповімо на всі питання та обговоримо угоду. Вартість сталевих тросів з доставленням по Одесі та Україні залежить, як вже йшлося, від характеристик конкретного виробу, а також тарифів автоперевізника.

Магазин «Оптмаркет» — купити сталеві канати з доставкою по Одесі та Україні

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner